W 2015 roku RUTW zawarło porozumienie o współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Od tej pory grupa słuchaczy RUTW wspiera swą pracą działania Centrum Wolontariatu, Punktu Wsparcia Seniorów.

  Wspominamy Wasze uczestnictwo w projektach: „Mistrzowie Wolontariatu”, „Pomaganie napędza mnie”, „Wolontariusze  na medal”, „Szlachetna Paczka”, „Seniorzy Seniorom”, „Uśmiechnij się”, „Promień nadziei”, inne. 

  Dziękujemy bardzo naszym studentom za dotychczasowe, bezinteresowne oddanie czasu i serca potrzebującym, osobom starszym, chorym, dzieciom.


  Dnia 22 października odbyło się spotkanie członków RUTW, którzy zadeklarowali działalność wolontarystyczną.

  W spotkaniu wzięła udział Pani Kinga Klemczak reprezentująca Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Punkt Wsparcia Seniorów w Rawiczu.

  WOLONTARIUSZE  RUTW  SĄ  PRAWDZIWYM  BOGACTWEM ... Tak podsumowała  współpracę z grupą aktywnych działaczy. Określiła program działania na najbliższy okres.

  Koordynatorem  pracy wolontarystycznej został  pan WOJCIECH KURKIEWICZ.


  Chcesz rozpocząć pracę wolontarystyczną zgłoś się do koordynatora lub biura RUTW.


   

  Śladami pierwszych Piastów i legendarnego króla Popiela


  W dniu 17.10.2019 r. wczesnym rankiem grupa słuchaczy wyruszyła na planowaną wycieczkę "Szlakiem Piastowskim cz.II". Pierwszym zwiedzanym miejscem była Kruszwica położona nad rynnowym jeziorem Gopło, na którym są naturalne tory kajakowe.

  Zwiedzaliśmy Kolegiatę pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to najstarsza na Kujawach kamienna bazylika wybudowana w stylu romańskim, w I połowie XI wieku. Następnie udaliśmy się na wieżę zwaną "Mysią Wieżą". Budowla ta jest pozostałością po murowanym zamku z cegły,
  zbudowanym w 1350 r. przez króla Kazimierza Wielkiego. Po pokonaniu 114 drewnianych schodów podziwialiśmy przepiękny widok na okolicę i oddalony Inowrocław.

  Biskupin to kolejny punkt wycieczki, w którym zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne – osady i wioski wczesnopiastowskie.

  Po Kruszwicy i Biskupinie oprowadzali nas bardzo kompetentni przewodnicy. Pogoda i humory dopisywały – wycieczka bardzo udana.


   

  Inauguracja klubu „Spotkania przy kawie” w nowym roku akademickim odbyła się 10 października. Po przerwie wakacyjnej, tematów związanych z wyjazdami i zwiedzaniem, było wiele. Koleżanka Mariolka poczęstowała nas wyhodowanymi przez siebie na działce małymi owocami kiwi. Zawsze nas czymś zaskoczy, jest to bardzo miłe.


  Zapraszamy na następne spotkanie 7 listopada do lokalu „Bueno” w Sierakowie o godz. 12.15.


   

  DZIEŃ SENIORA W INSPEKTORACIE ZUS W RAWICZU.


  15 października 2019r. na zaproszenie Inspektoratu ZUS w Rawiczu, studenci Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku brali udział w Dniu Seniora.

  Nasi słuchacze wysłuchali informacji przekazanych przez przedstawicieli policji, szkoły medycznej, NFZ oraz doradców emerytalnych. 

  Usłyszeliśmy porady z zakresu zdrowia, psychologii, rehabilitacji, zagrożeń i niebezpieczeństw czyhających na Seniorów oraz poinformowano nas o możliwości uczestniczenia w zajęciach fitness.

  Dziękujemy za zaproszenie.


   

  We wtorek 8.10.2019 odbyło się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Klubu Piosenki.


  Zgromadziła się spora, bo 10 osobowa grupa pań lubiących śpiewać … i działo się. Chociaż piosenki były bardzo nostalgiczne – wiadomo jesień – nie brakowało humoru i  śmiechu.

  Szlifujemy piosenkę przewodnią naszego RUTW. Nabrałyśmy dużo dobrej energii, nie przeszkodził nam padający jesienny deszcz. Po godzinie rozeszłyśmy się rozbawione do swoich zajęć. We wtorek jeszcze rehabilitacja i joga i dom i wnuki i … wiadomo.


  Następne spotkanie zaplanowano na 5.11.2019 godz.16.00 (BIURO RUTW)

  Serdecznie  zapraszamy.


   

  © 2019 Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.