Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

DZIAŁANIA WOLONTARIUSZEK (grudzień 2021-styczeń 2022)


1. "Kuźnia Wiedzy"

Od września do chwili obecnej Seniorki Wolontariuszki wspierają realizację usługi społecznej pt. "Kuźnia Wiedzy", której celem jest rozwój usług społecznych na poziomie lokalnym na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością intelektualną. Tym razem wspólnie wykonywano biżuterię w formie prezentu oraz pieczono i dekorowano pierniki bożonarodzeniowe.

2. Wolontariat w placówce wsparcia dziennego.

Wolontariuszki RUTW dzielnie wspierają funkcjonowanie placówki wsparcia dziennego w Rawiczu. Podczas odwiedzin wspierają dzieci w nauce, proponują także ciekawe aktywności z zakresu spędzania czasu wolnego.

3. Wspólna akcja "Paczka do ZOL"

W ramach współpracy z rawickimi szkołami, RUTW i CUS przygotowano paczki dla podopiecznych ZOL, które zawierały drobne upominki rękodzielnicze, herbatki oraz kartki z życzeniami.

4. Wolontariat senioralny laureatem konkursu "Wielkopolska otwarta na Wolontariat"

Wolontariuszki Seniorki wraz z Lokalnym Centrum Wolontariatu w Rawiczu zostały laureatem konkursu Wielkopolska otwarta na Wolontariat, edycja 2021 r. Nagrodzona została ich systematyczna praca na rzecz dzieci z gminy Rawicz. Za uzyskaną nagrodę finansową wolontariuszki oraz LCW zakupili akcesoria animacyjne, gry planszowe oraz zabawki do oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Rawiczu, za co otrzymały podziękowania od władz szpitala.


GALERIA ZDJĘĆ


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework