Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

NASZE DZIAŁANIA PODJĘTE W STYCZNIU:


1. KONCERT NOWOROCZNY w ZAMKU w Rydzynie

Dnia 16 stycznia 2022 r. grupa rawickich słuchaczy RUTW postanowiła uczestniczyć w tradycyjnym koncercie noworocznym organizowanym w zamku w Rydzynie. Niedzielne popołudnie urozmaicił nam koncert Capelli Zamku Rydzyńskiego wraz z zaproszonymi solistami.

2. SPOTKANIE PARTNERSKIE

18 stycznia 2022 r. odbyło się partnerskie spotkanie w Centrum Usług Społecznych, na którym przedstawiono tegoroczne propozycje instytucji gminnych i możliwości aktywności organizacji pozarządowych dla społeczeństwa Rawicza.

3. FERIE Z HISTORIĄ

Słuchacze sekcji historii i tradycji regionu uczestniczyli w dniu 27 stycznia br. w prelekcji historycznej zorganizowanej w Muzeum Ziemi Rawickiej. Temat spotkania był związany z prezentowaną w muzeum wystawą czasową pt. „17 Pułk Ułanów Wielkopolskich i 55 Poznański Pułk Piechoty w Lesznie i Rawiczu – 18 lat wspólnej historii”, którą uczestnicy mieli okazję również obejrzeć. Prelekcję wygłosił Pan dr Tomasz Kościański, Kierownik Działu Ewidencji, Opracowywania i Udostępniania Zasobu Archiwum Państwowego w Lesznie, który jest jednocześnie autorem tej wystawy i towarzyszącej jej publikacji w formie bogato ilustrowanego katalogu z kalendarium.

Słuchacze zainteresowani lokalną historią poszerzyli swoją wiedzę o dziejach Rawicza jako miasta garnizonowego, obejrzeli wiele archiwalnych fotografii dokumentujących życie i służbę żołnierzy w rawickich oraz leszczyńskich koszarach w dwudziestoleciu międzywojennym, a także muzealne eksponaty z kolekcji militariów.

GALERIA ZDJĘĆ


JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework