Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU RĘKODZIEŁA 


W pierwszym semestrze bieżącego roku akademickiego członkinie Klubu Rękodzieła miały pełne ręce roboty związane z porządkami w siedzibie Klubu. Przeglądnęłyśmy wszystkie pudła, pudełka, worki i skrzynki… Było co wyrzucać, nagromadziło się nam dużo „przydasi”. Koniec z magazynowaniem wszystkiego na co w domu nie ma miejsca. Odkrywałyśmy również zapomniane wytwory naszych koleżanek, których już z nami nie ma. Te zostawiłyśmy na pamiątkę. Wszystkie przedmioty zrobione w poprzednich latach wystawiłyśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym za „co łaska”. Ucieszyła nas zebrana kwota mogłyśmy za nią kupić narzędzia i materiały do kolejnych prac.

Zorganizowałyśmy nowe szafki, przemeblowałyśmy nasze miejsce spotkań. Przy okazji uporządkowałyśmy również pomieszczenie kuchenne. Zawiesiłyśmy na ścianach obrazy naszych koleżanek z Sekcji Malarskiej, dyplomy i wyróżnienia. Jest elegancko, sala służy nie tylko nam, jest również miejscem reprezentacyjnym naszego Uniwersytetu.


Drugi semestr rozpoczęłyśmy od skończenia palmy wielkanocnej, jest przedstawiona do konkursu miejskiego. W końcu był czas na WIELKANOC. Nareszcie robimy to co lubimy najbardziej, tworzymy piękne rzeczy, każda z nas w technice, która najbardziej jej odpowiada. Powstają pisanki zdobione na różne sposoby, koszyki, ozdoby drewniane, malowane deseczki. Pracy było tak dużo, że  dostawałyśmy nawet „zadania domowe”.

Na JARMARKU WIELKANOCNYM, 09-10 kwietnia 2022, na rawickim rynku będziemy PREZENTOWAĆ WYKONANE PRACE na naszym straganie.

Zdjęcia pokazują co przygotowałyśmy: GALERIA ZDJĘĆ 


ZAPRASZAMY do zatrzymania się przy naszym straganie.


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework