Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Działania RUTW w miesiącu kwietniu


1) 5 kwiecień 2022 r. - studenci RUTW otrzymali certyfikaty ukończenia kursu komputerowego.


2) JARMARK WIELKANOCNYCH - PIELĘGNUJEMY WIELKANOCNE TRADYCJE

Udział w rawickich świątecznych jarmarkach rękodzieła i produktów regionalnych należy już do tradycji RUTW. Stoisko Uniwersytetu zostało również zorganizowane podczas tegorocznego Rawickiego Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się w dniach 9 i 10 kwietnia. Słuchaczki RUTW z Klubu Rękodzieła zaprezentowały na kiermaszu wykonane własnoręcznie prace artystyczne: ozdoby wielkanocne, obrazy, przedmioty dekorowane techniką decoupage, biżuterię. Jarmark odwiedziło w tym roku kilka tysięcy mieszkańców oraz turystów. Wydarzenie było więc zarazem doskonałą okazją do wypromowania działalności naszego Uniwersytetu.

GALERIA ZDJĘĆ


3) KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Podczas Jarmarku Wielkanocnego został również podsumowany Gminny Konkurs „Rawicka Palma Wielkanocna 2022”, współorganizowany przez Muzeum Ziemi Rawickiej oraz miejscowe parafie. Celem konkursu jest promocja jednego z najpiękniejszych polskich zwyczajów świątecznych – tworzenia palm wielkanocnych. Panie z Klubu Rękodzieła RUTW wykonały najwyższą i jedną z najokazalszych palm, zajmując II miejsce w konkursie.


4) KWIETNIOWY WYKŁAD

21 kwietnia odbył się wykład plenarny. Przed dniem Święta Konstytucji 3 Maja postanowiliśmy dowiedzieć się więcej na temat „TRADYCJI POLSKIEGO KONSTYTUCJONALIZMU”.

Wykład przeprowadził dr Romuald Krzyżosiak - historyk, nauczyciel, badacz dziejów naszego regionu, a od 2018 roku włodarz Miasta i Gminy Jutrosin.

Usłyszeliśmy, że w historii Polski można wyszukać około 30 konstytucji, małych konstytucji, nowelizacji. Poznaliśmy okoliczności powstania, uchwalania Konstytucji 3 Maja z 1791 roku, Konstytucji Księstwa Warszawskiego z 19 lipca 1807 roku, Konstytucji marcowej z 17 marca 1921  roku, Konstytucji kwietniowej z 23 kwietnia 1935 roku, Konstytucji Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej z 8 października 1952 roku, Konstytucji z 1976 roku, czy obowiązującej od 2 kwietnia 1997 roku Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

GALERIA ZDJĘĆ


5) WYCIECZKA DO KOTLINY KŁODZKIEJ

Dnia 28 kwietnia odbyła się jednodniowa wycieczka słuchaczy RUTW do Kłodzka, Wambierzyc, Kudowy Zdrój, Czermnej.

GALERIA ZDJĘĆ


6) SPOTKANIE DKF - 28.04.2022

Informacja od Pani Krystyny Janiszewskiej:

Piękny film "Królowe życia" (reż. Zary Hayes), później dyskusja na temat filmu i nie tylko. Polecamy ten film wszystkim seniorom. Wiek nie oznacza końca korzystania z życia, z zabawy i zawierania nowych przyjaźni. O tym decydujemy sami.

Serdecznie dziękujemy prowadzącym ten nasz klub filmowy, Pani Ani i Pani Joasi.

             


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework