Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

DZIAŁANIA RUTW W MAJU


1) Współdziałanie z Muzeum Ziemi Rawickiej - „NOC MUZEÓW” udział wolontariuszek słuchaczek RUTW jako opiekunek sal muzealnych.

GALERIA ZDJĘĆ


2) Majówka na szlaku – wycieczka do Dziekanowic i Kórnika

W dniu 17 maja br. grupa Słuchaczy wyjechała na wycieczkę krajoznawczą do Dziekanowic i Kórnika, organizowaną przez Zarząd RUTW oraz sekcję historii regionu. Głównym punktem programu było zwiedzanie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach nad jeziorem Lednickim. Jest to największy w naszym regionie skansen zabytków dawnego budownictwa wiejskiego. Na teren skansenu przeniesiono kilkadziesiąt obiektów reprezentujących różne typy regionalnej architektury, które jednocześnie wspólnie odtwarzają układ przestrzenny XIX-wiecznej wsi z kościołem, plebanią, dworem, folwarkiem, młynem wodnym i zagrodami. Grupa z Rawicza zwiedziła m.in. gospodarstwa i wnętrza domów, które pierwotnie znajdowały się w Zielonej Wsi i Starej Krobi.

Drugim przystankiem na trasie wycieczki był Kórnik z wyjątkowo malowniczym o tej porze roku arboretum. W zależności od indywidualnych zainteresowań uczestnicy wycieczki w mniejszych grupach zwiedzili zamek z muzeum i biblioteką Działyńskich, spacerowali po arboretum lub promenadzie nad jeziorem.

GALERIA ZDJĘĆ


3) OGÓLNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW RAWICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

W czwartek 19 maja 2022 roku odbyło się Ogólne Zgromadzenie Członków Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Członkowie RUTW oraz zaproszeni goście - Starosta Powiatu Rawickiego Adam Sperzyński i Burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik, wysłuchali sprawozdań: merytorycznego, finansowego, komisji rewizyjnej, sądu koleżeńskiego, dotyczących działalności RUTW w roku 2021.

Ogólne Zgromadzenie zostało również zapoznane z planem działalności i preliminarzem na rok 2022. Ten najważniejszy organ stowarzyszenia przyjął sprawozdania i plan działań bez zastrzeżeń.

Ogólne Zgromadzenie Członków Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podjęło jeszcze dwie uchwały: w sprawie zmiany składu Zarządu oraz zmiany wysokości składki członkowskiej. Do Władz Zarządu RUTW została przyjęta Pani Ewelina Lindel-Buda. Propozycję podwyższenia składki członkowskiej przyjęto również jednogłośnie.

Zarząd RUTW dziękuje wszystkim za udział w tym ważnym wydarzeniu.

Dziękujemy za słowa wypowiedziane przez Starostę Rawickiego i Burmistrza Rawicza, którzy podkreślili naszą organizacyjną sprawność. Samorządowcy doceniają działania Uniwersytetu dla społeczności Rawicza.

Zebrani członkowie RUTW wysłuchali najnowszych informacji oraz propozycji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dotyczących emerytur i emerytów. Dziękujemy serdecznie za prelekcję wygłoszoną przez pracownika inspektoratu ZUS w Rawiczu Pana Leszka Stanka.

GALERIA ZDJĘĆ


4) Wyjazd grupy słuchaczek do ośrodka wypoczynkowego w Dębcu Nowym (okolice Kościana).

GALERIA ZDJĘĆ


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework