Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

KOMUNIKAT KOŃCOWY

X SPARTAKIADY SENIORÓW

RAWICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

4 czerwca 2022 roku


Dnia 4 czerwca 2022 r. na terenie kompleksu rekreacyjnego "Zielony Fort" odbyła się X Spartakiada Seniorów. Jej organizatorem był Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, przy wsparciu finansowym Gminy Rawicz. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem medialnym „Życia Rawicza”.

Celem tej sportowej imprezy było uaktywnienie seniorów, zachęcenie do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, wywołanie uśmiechu i radości na twarzach uczestników. Ważnym elementem była integracja seniorów z młodym pokoleniem i propagowanie pracy w wolontariacie.

Gościem specjalnym wydarzenia był Burmistrz Gminy Rawicz - Pan Grzegorz Kubik, który dokonał uroczystego otwarcia spartakiady.

Należy podkreślić, że jest to już dziesiąta tego typu impreza, przygotowana przez Zarząd RUTW.

W trakcie wydarzenia można było obejrzeć galerię zdjęć dokumentujących sportowe zmagania od 2011 do 2019 roku. W ramach podziękowań organizatorzy przekazali „medale wdzięczności” osobom i instytucjom, które wspierają organizację kolejnych edycji spartakiady.

MEDALE WDZIĘCZNOŚCI otrzymali: Burmistrz Gminy Rawicz - Pan Grzegorz Kubik, Zarząd Ogródków Działkowych „Zielony Fort”, Dyrekcja i Słuchacze Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu, Nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych – Pani Magdalena Ratajczak i Pan Kuba Kasprowicz.

Po uroczystym rozpoczęciu spartakiady uczestnicy przystąpili do sportowej rywalizacji.

Spartakiada skierowana była do mieszkańców Rawicza i okolic, którzy ukończyli 55 rok życia (mogli wziąć udział w 10 konkurencjach sportowo-rekreacyjnych), a pod opieką seniorów mogli startować wnukowie do 12 roku życia (startowali w 5 wybranych konkurencjach).

Każdy uczestnik mógł spędzić aktywnie czas, skorzystać z przyrodniczych uroków i gościnności Rodzinnych Ogrodów Działkowych "ZIELONY FORT”, wziąć udział w rekreacyjnych konkurencjach sprawnościowych zorganizowanych, przeprowadzonych, sędziowanych przez wolontariuszy - młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Dzięki Słuchaczom Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu pod opieką Pani Beaty Wojciechowskiej, Studenci mogli zbadać ciśnienie, poziom cukru, otrzymali fachowe porady odnośnie walki z cukrzycą. Najmilszym jednak dobrodziejstwem był wykonywany masaż rąk, obręczy barkowej i innych części ciała.

Atmosfera była tak przyjemna, że piosenka biesiadna sama cisnęła się na usta. A w wykonania naszych seniorów zabrzmiała bardzo znacząco.

By uatrakcyjnić spotkanie organizatorzy poprosili o występ klub tańca towarzyskiego „SPIN” z rawickiego Domu Kultury. Pod kierunkiem prowadzącej - Pani Katarzyny Akaczonek, młodzi tancerze: Weronika Walszewska i Kamil Łukasiewicz oraz Weronika Nawrocka i Hubert Tomaszewski zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w tańcu integracyjnym przygotowanym przez instruktorkę.

Atrakcją były również animacje przygotowane i prowadzone przez Panią Ewę Romanowską z wolontariuszkami. Celem animatorów było nie tylko zapewnienie uczestnikom spartakiady dodatkowych atrakcji, ale także przeprowadzenie zbiórki funduszy w ramach akcji „Uszko dla Antosia”.

Tradycyjnie organizatorzy poczęstowali uczestników spartakiady, gości, zawodników, wolontariuszy oraz sędziów kawą i ciastem oraz pyszną grochówką z „wkładką”.

Wśród uczestników spartakiady wpisanych na listę startową zostały losowo wybrane osoby, które otrzymały nagrodę za udział w zawodach.

Seniorzy, kobiety i męźczyzni, którzy osiągnęli najlepsze lokaty za trzy pierwsze miejsca otrzymali medale i dyplomy.

WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA (szczegółowe wyniki: czytaj ...)

Po współzawodnictwie w 10 konkurencjach wyłoniono:

NAJAKTYWNIEJSZĄ SENIORKĘ 2022 – Leokadię Mikuśkiewicz

NAJAKTYWNIEJSZEGO SENIORA 2022 – Hieronima Izydorczaka

a po współzawodnictwie juniorów w 5 konkurencjach wyłoniono

NAJAKTYWNIEJSZEGO JUNIORA 2022 – Oliwiera Gierę.

Najaktywniejsi otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody.


Organizatorzy X Spartakiady Seniorów Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie dziękują wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia naszego spotkania, a w szczególności:

sponsorom

- Gminie Rawicz

- redakcji "Życia Rawicza"

- Wiesława Nowakowska Piekarnia Sobiałkowo

- Zofii Bujak

- FIRMIE "Pagmer”

- Zarządowi Rodzinnych Ogródków Działkowych „Zielony Fort” w Rawicz

- Muzeum Ziemi Rawickiej

- Gabinetowi Fizjoterapii w Centrum Fitnessu i Fizjoterapii SPORT & MED w Rawiczu

- Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącemu

i wolontariuszom

studentom Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu z opiekunką panią Beatą Wojciechowskiej

uczniom Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z opiekunami panią Magdaleną Ratajczak, panem Kubą Kasprowiczem

- słuchaczkom RUTW z Klubu Rękodzieła

- pani Katarzynie Akaczonek i członkom Klubu Tańca Towarzyskiego „SPIN” działającym przy Domu Kultury w Rawiczu

- animatorce pani Ewie Romanowskiej.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZARZĄD RUTW


GALERIA ZDJĘĆ


PROGRAM SPARTAKIADYczytaj...      REGULAMIN ZAWODÓW czytaj...        KONKURENCJE czytaj... 

KOŃCOWY KOMUNIKAT czytaj...      WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI czytaj...    

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework