Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

NARODOWE CZYTANIE 2022


    3 września odbyło się Narodowe Czytanie - ogólnopolska akcja pod patronatem Prezydenta RP, popularyzująca czytelnictwo i arcydzieła literatury. Podczas kolejnych edycji akcji od 2012 roku lekturą przewodnią są różne utwory z kanonu literatury polskiej. W tym roku w całej Polsce wspólnie czytano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, których pierwsze wydanie w 1822 roku zapoczątkowało epokę romantyzmu.
Gospodarzem i organizatorem tegorocznych lokalnych wydarzeń w ramach Narodowego Czytania była Rawicka Biblioteka Publiczna. Wzięli w nich aktywny udział także Słuchacze RUTW. Panie Krystyna Janiszewska i Dorota Mosiek uczestniczyły w międzypokoleniowym czytaniu scenicznym wybranych utworów Mickiewicza, wspólnie z młodzieżą oraz zaproszonymi aktorami.

Zwieńczeniem imprezy był rajd literacki do Konarzewa, gdzie  Mickiewicz przebywał jesienią 1831 roku, goszczony w dworku Bojanowskich. Rajd był współorganizowany przez sekcję historii RUTW, Rawicką Bibliotekę Publiczną oraz Oddział PTTK w Rawiczu. Wzięło w nim udział ponad 40 osób, w tym kilkunastoosobowa reprezentacja RUTW.


  Galeria zdjęć


JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework