Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

AKTYWNOŚĆ RUTW W STYCZNIU 2023 ROKU


1. Wykład plenarny - 19 stycznia 2023

Dzięki Profesorowi Legutko, zaproszenie do wygłoszenia wykładu przyjął Profesor dr hab. Przemysław Mikołajczak, kierownik Katedry i Zakładu Farmakologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Temat: „Marihuana lecznicza – nadzieje i wyzwania” wywołał duże zainteresowanie. W czasie wykładu poznaliśmy rodzaje marihuany, jej zalety i wady, wpływ na nasz organizm, działania pożądane i niepożądane, sposoby przyjmowania leku, trudności z ustaleniem dawkowania. Pierwszy raz tak drażliwe zagadnienie było rozważane na spotkaniu Seniorów. Na zakończenie wywiązała się ciekawa dyskusja.

Galeria zdjęć


2. Pierwsze zajęcia sekcji „Komputer od podstaw” z nowymi komputerami

Dnia 23 stycznia 2023 r. w siedzibie RUTW spotkali się słuchacze, by przetestować laptopy pozyskane w ramach projektu: „Cyfrowe Kluby Seniora”.


 3. Klub „Rękodzieła” prezentuje swoje wyroby w Jutrosinie 

Dnia 27 stycznia 2023 r. na zaproszenie słuchaczy Oddziału Jutrosińsko-Pakosławskiego, przedstawicielki Klubu Rękodzieła RUTW zaprezentowały swoje prace i podzieliły się doświadczeniem uzyskanym podczas działalności klubu.


4. Cieszy większe zainteresowanie słuchaczy udziałem w zajęciach:

- Klubu „Historii Sztuki” pod przewodnictwem Pani Heleny Szczypko. Kolejne spotkanie 01 lutego;

- Klubu „Spotkania przy kawie” w restauracji „Brewicz”. Zapraszamy dnia 09 lutego;

- Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który spotyka się w ostatni czwartek miesiąca,

- Klubu Piosenki, który swoje spotkania ma w biurze RUTW: „W I semestrze 2022/2023 obyły się trzy spotkania klubu Piosenki, ostatnie 03.01.2023. Śpiewamy każdy jak może i sprawia nam to ogromną radość". W semestrze wiosennym zapraszamy na kolejne spotkania, które odbywać się będą w pierwsze środy miesiąca o godz. 12.00 w siedzibie RUTW. Następne spotkanie 15 marca 2023.

Terminy spotkań działających klubów umieszczone są w planie zajęć. ZAPRASZAMY!

Galeria zdjęć


5. Wolontariuszki działają

- Zajęcia z dziećmi ze Szkoły Specjalnej w Kuźni Wiedzy:

Podczas zajęć kulinarnych młodzież pod czujnym okiem wolontariuszek i opiekunów przygotowywała zdrowe przekąski, obiady, a także desery. W międzyczasie był czas na rozmowy oraz wspólną zabawę.

Galeria zdjęć

- Czytanie dzieciom w przedszkolach:

W tym miesiącu wolontariuszki odwiedziły przedszkola w Rawiczu, Dębnie Polskim i Szymanowie - „My czytałyśmy bajki, a dzieci podziękowały nam pięknymi wierszami i piosenkami!”

Galeria zdjęć


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework