Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

KOMUNIKAT KOŃCOWY XII. MAJOWEJ SPARTAKIADY SENIORÓW RUTW


Dnia 25 maja 2024 r. na terenie kompleksu rekreacyjnego Rodzinnych Ogródków Działkowych "Zielony Fort" odbyła się XII Majowa Spartakiada Seniorów. Wydarzenie było jednocześnie integracyjnym zakończeniem roku akademickiego 2023/2024. Organizatorem Spartakiady był Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, przy wsparciu finansowym Burmistrza Gminy Rawicz i Starostwa Powiatowego w Rawiczu. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem medialnym „Życia Rawicza”.

Celem tej sportowej imprezy było uaktywnienie seniorów, zachęcenie do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, popularyzacja zdrowego stylu życia, integracja międzypokoleniowa oraz propagowanie idei wolontariatu. A najważniejsze – to wywołanie radości i uśmiechów na twarzach uczestników! Impreza miała charakter otwarty. Mogli wziąć w niej udział mieszkańcy Rawicza i okolic, którzy ukończyli 55 rok życia, a pod opieką seniorów startowali także wnukowie i wnuczki do 10 roku życia.

Należy podkreślić, że jest to już dwunasta tego typu impreza, przygotowana przez Zarząd RUTW, przy wsparciu licznego grona wolontariuszy. Ponownie dopisała słoneczna pogoda i dobre nastroje. Po uroczystym otwarciu spartakiady przez pana Starostę Rawickiego Adama Sperzyńskiego, Pana Burmistrza Gminy Rawicz Grzegorza Kubika w towarzystwie prezes Ewy Chorzępa, uczestnicy przystąpili do sportowej rywalizacji w duchu fair play w malowniczej scenerii „Zielonego Fortu”. Poszczególne konkurencje zorganizowali, przeprowadzili i sędziowali wolontariusze – młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Dzięki Słuchaczom Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu pod opieką Pani Beaty Wojciechowskiej, uczestnicy mogli zbadać ciśnienie, poziom cukru, otrzymać fachowe porady odnośnie walki z cukrzycą. Najmilszym jednak dobrodziejstwem okazał się, wykonywany pod okiem opiekunki Pani Magdaleny Przewoźnik i Słuchaczy WSCKZiU, masaż rąk, obręczy barkowej, karku i innych części ciała.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom opiekę medyczną.

Kto zakończył rywalizację mógł skorzystać i oznakować swój rower oraz wysłuchać dobrych rad przedstawiciela Powiatowej Komendy Policji jak bezpiecznie poruszać się rowerem po mieście.

Uwagę uczestników przyciągnęło stanowisko przedstawicielek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, które w ciekawy sposób przedstawiły profilaktykę zdrowotną.

Nowym wyzwaniem okazało się zadanie pod tytułem „Z kart Historii Ziemi Rawickiej”, studenci wraz z Panem Burmistrzem sprawdzili swoją wiedzę o Rawiczu, regionie i jego dawnych mieszkańcach a za udział w historycznym sprawdzianie uczestników obdarowano upominkami.

Spartakiada jest wydarzeniem sportowym, ale nie mogło zabraknąć akcentów kulturalnych i kulinarnych. Atmosfera była tak przyjemna, że piosenka biesiadna sama cisnęła się na usta. A w wykonaniu naszych seniorów zabrzmiała bardzo donośnie.

Tradycyjnie organizatorzy ugościli uczestników spartakiady, zawodników, wolontariuszy, sędziów kawą i domowym ciastem, przygotowanym przez Słuchaczki pod hasłem Dla zdrowia sport, dla przyjemności słodkości, a uśmiech gratis. Nie zabrakło również tradycyjnej, pysznej grochówki.

Seniorzy, uczestnicy XII Majowej Spartakiady RUTW, mogli wziąć udział w 10 konkurencjach. Według regulaminu naszej tegorocznej rywalizacji najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach miały wpływ na wyłonienie NAJAKTYWNIEJSZYCH.

TYTUŁ NAJAKTYWNIEJSZEJ SENIORKI XII MAJOWEJ SPARTAKIADY RUTW 2024 ROKU zdobyła:

I miejsce - Wanda Chuda,

II miejsce - Teresa Staniszewska,

III miejsce - Krystyna Karpińska.

TYTUŁ NAJAKTYWNIEJSZEGO SENIORA XII MAJOWEJ SPARTAKIADY RUTW 2024 ROKU zdodyli:

I miejsce - Tomasz Tawczyński,

II miejsce - Zygmunt Janasik,

III miejsce - Andrzej Barczykowski.

NAJAKTYWNIEJSZYMI JUNIORAMI XII MAJOWEJ SPARTAKIADY RUTW 2024 ROKU zostali:

I miejsce - Mateusz Śpiewak,

II miejsce - Brunon Piaskowski,

III miejsce - Stasiu Rzepka.

Wszyscy wyżej wymienieni za osiągnięte wyniki otrzymali medale, dyplomy i nagrody.

Spotkanie rekreacyjne, pełne sportowej rywalizacji w miłej i przyjaznej atmosferze, gdzie najważniejsza była wspólna zabawa, kontakt z rówieśnikami, ale i integracja z młodszym pokoleniem, sprawiło wiele radości wszystkim uczestnikom.

Organizatorzy XII Majowej Spartakiady Seniorów Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia naszego spotkania, a w szczególności:

- Starostwu Powiatowemu w Rawiczu

- Burmistrzowi Gminy Rawicz

- Redakcji "Życia Rawicza"

- Zarządowi Rodzinnych Ogródków Działkowych „Zielony Fort” w Rawicz

- Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego

- Firmie „PAGMER” Rawicz

- Muzeum Ziemi Rawickiej,
- Słuchaczom Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu z opiekunkami - Panią Beatą Wojciechowską i Panią Magdaleną Przewoźnik
- Uczniom Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z opiekunami - Panią Weroniką Waresiak, Panem Kubą Kasprowiczem

- przedstawicielowi Powiatowej Komendzie Policji

- przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawiczu.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY - ZARZĄD RUTW


RELACJA z XII. SPARTAKIADY SENIORÓW na stronie www.rawicz24.pl  czytaj ...

Program, regulaminy czytaj ...


 


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework