Wycieczka do Berlina


Ostatnią propozycją mijającego roku akademickiego była jednodniowa wycieczka do Berlina. Pomysł Pani Izy Światkiewicz, która prowadzi lektorat z języka nienieckiego, zrealizowany przez profesjonalne biuro podróży z Poznania "Horyzont". Wszystko było na szóstkę, oprócz pogody, ale deszcz miał też dobre strony, byliśmy mniej zmęczeni i dużo zobaczyliśmy z okien autobusu w czasie wydłużonego objazdu po centrum w oczekiwaniu na koniec deszczu. Ci co pamiętają Berlin z czasów istnienia muru i podziału miasta, mogli podziwiać inwestycje dokonane w mieście połączonym i napowrót stolicy Niemiec. Największą atrakcją był pobyt w Bundestagu (Parlament). Zaadaptowanie zabytkowej budowli do roli "sprawnego urzędu" na miarę 21 wieku i udostępnienie go zwiedzającym wykonano imponująco, pięknie i mądrze. Był czas na fotogtafowanie, jesteśmy więć całą grupą na tle Bramy Brandenburskiej i wielu innych ciekawych obiektów. Pobyt zakończyliśmy spacerem w ogrodach pałacu Charlottenburg. Była to jedna z piękniejszych wycieczek. Specjalne podziękowania dla Pani Izy i prośba o nowe propozycje w przyszłym roku szkolnym.

 

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w naszej galerii

II Spartakiada Seniorów - Wyniki


Dnia 2 czerwca 2012 r. na obiekcie "Zielonego fortu" Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Urząd Miasta Gminy Rawicz zorganizowali II spartakiadę seniorów, mieszkańców Rawicza i okolic, którzy wyrazili chęć spędzenia aktywnie wolnego czasu. Celem spartakiady była również integracja seniorów z młodym pokoleniem i propagowanie pracy w wolontariacie.  W tym roku organizator dopuścił udział seniora z wnukiem lub wnuczką.

 

W konkurencjach sprawnościowych wyłoniono uczestników, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca i otrzymali za swe osiągnięcia  medale, dyplomy i nagrody.

 

Konkurencja I miejsce II miejsce III miejsce
rzut lotką do tarczy
Felicja Tomaszewska Maria Chudobska Maria Maćkowiak
kręgle Waldemar Olber Kajetan Żyto Krystyna Wojtera
skoki na skakance Ewa Lipowska Tadeusz Witkowski Ewa Witkowska
rzut beretem Tadeusz Klimczak Ryszard Maćkowiak Kajetan Żyto
rzut piłką do kosza Wincenty  Figielek Krystyna Łabiak Waldemar Olber
bieg po kartonach Krystyna Łabiak Ewa Witkowska Helena Szczypko
marsz z kijkami na czas Stanisław Kobusiński Tadeusz Witkowski Paula Sznycer
przyciąganie liny z ciężarem Ryszard Maćkowiak Waldemar Wrąbel Kajetan Żyto
wędkowanie "na sucho" Kajetan Żyto Wincenty Figielek Wiesława Samól
tor przeszkód Ewa Lipowska Paula Sznycer Wiesława Samól
tenis stołowy - kat. OPEN
Tadeusz Janowicz Liliana Kajewska Igor Kaczmarek
tenis stołowy - kat. kobiet
Liliana Kajewska Wiesława Samól Ewa Witkowska
tenis stołowy - kat. mężczyzn
Tadeusz Janowicz Wacław Szymczak Waldemar Olber

 

W kategorii "Najaktywnieszy" zwyciężyli, wśród pań:  -  Paula Sznycer, a tytuł "Super Seniorki" otrzymała Krystyna Łabiak wśród panów: - Kajetan  Żyto i tytuł "Super Senior".

 

W czasie gdy komisja sędziowska pracowała rozegrano pokoleniowe spotkanie drużyn siatkarskich pomiędzy młodzieżą ZSZ Rawicz a reprezentacją RUTW -  zwyciężyli  SENIORZY. Każdy przybyły mieszkaniec Rawicza i okolic dnia 2 czerwca mógł aktywnie spędzić czas i skorzystać z uroków,  gościnności Rodzinnych Ogrodów Działkowych  "ZIELINY FORT'.  Dzięki fachowej opiece  udzielonej przez słuchaczy Studium Medycznego Seniorzy mogli zbadać ciśnienie, poziom cukru i w razie kontuzji uzyskać pomoc . Nasi goście mogli bawić się przy muzyce, skosztować pyszną grochówkę a na pamiątkę każdy otrzymać znaczek z logo RUTW. Wolontariuszami festynu, organizatorami stanowisk sprawnościowych,obsługą techniczną i sędziowaniem  zajmowała się młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu a opieką medyczną słuchacze Studium Medycznego w Rawiczu.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom II Spartakiady RUTW:


Urząd Miejski Gminy Rawicz
Sklep "Pod Filarem" Irena Handke
Sklep Odzieżowy Urszula Matysiak
Hurtownia "INSBUD" Anna Plewińska
INSBUD Patryk Szymański
Sklep  Maria Nowak
Sklep Maria Nawrocka
Klub RUTW "Dekupasz"
PAGMER  Zbigniew, Paweł Chorzępa
Maria Maćkowiak
Halina Murkowska

 

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w naszej galerii

Wernisaż malarski


Muzyka łagodzi obyczaje. Obcowanie ze sztuką nobilituje.

Takich wrażeń dostarczyli nam koledzy z sekcji malarskiej. Ich drugi wernisaż w dniu 25 maja 2012r. zachwycał, wzruszał i cieszył. Jak napisał Pan Tomek Bzdęga ich nauczyciel "...są pełni zapału do tworzenia rzeczy niezwykłych..." Ich obrazy przepełnione są pozytywną energią. Słowom uznania i podziwu nie było końca. Mają pełne prawo czuć się artystami.

 

Gratulujemy i dziękujemy.

Zarząd RUTW i goście wernisażu

 

Wystawa czynna do 1 czerwca 2012r. Sala Piecowa - Dom Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w naszej galerii

Wykład plenarny


Słuchacze RUTW w dniu 17 maja 2012r. mieli możliwość wysłuchania kolejnego interesującego wykładu. Autorem wykładu był dr Romuald Krzyżosiak nauczyciel i samorządowiec. W sposób bardzo komunikatywny i z ogromną wiedzą zaprezentował historię naszego kraju. Temat: "Granice i ludność Polski na przestrzeni tysiąclecia". Pokolenie seniorów, które w szkole uczyło się nieco innej historii miało okazję kompetentnie dowiedzieć się o wielonarodowej i wielokulturowej przeszłości Polski.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w naszej galerii

To już tradycja


Po raz trzeci wzięliśmy udział w Wielkopolskiej Spartakiadzie Seniorów zorganizowanych 12 maja 2012r. przez UTW w Sierakowie Wlkp. Znany sportowy ośrodek TKKF, położony jestnad malowniczym jeziorem. Pogoda dopisała, gospodarze byli jak zwykle bardzo gościnni, miła atmosfera, dużo zabawy przy muzyce, przejazd bryczką. Skromnie przyznajemy, że nie odnieśliśmy sukcesów sportowych, ale zabawa była znakomita. 23 osobowa reprezentacja RUTW startowała we wszystkich konkurencjach od rzutu beretem do strzelania z wiatrówki. W naszej grupie były głównie kobiety, zaś w większości konkurencji wygrywali mężczyźni. Honor naszej drużyny uratował jeden kolega, który zdobył medalowe III miejsce. Szkoda bardzo, że nie pojechali z nami koledzy. W organizowaniu naszej Spartakiady - 2 czerwca 2012r. wzorujemy się na Sierakowie. Zachęcamy bardzo męską część uniwersytetu do licznego udziału.
Przygotowujemy bardzo pomysłowe nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w naszej galerii