Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

DZIAŁANIA RUTW W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU


1.UNIWERSYTET W MULTIBIBLIOTECE

W ramach współpracy Rawickiej Biblioteki Publicznej z organizacjami pozarządowymi jedno z pomieszczeń nowej Multibiblioteki zostało udostępnione do dyspozycji Słuchaczy RUTW. W sali będą organizowane m.in. spotkania członków klubu „rękodzieła”. 4 października w gronie Słuchaczy klubów dokonano uroczystego otwarcia sali. W spotkaniu wzięły udział Pani Adrianna Kaczmarek, Dyrektor RBP oraz Pani Ewa Chorzępa, Prezes RUTW, które wspólnie przecięły wstęgę i tym samym zapoczątkowały działalność edukacyjno-integracyjną Studentów RUTW w rawickiej Multibibliotece.


2.SPOTKANIA INAUGURACYJNE

Delegacje Słuchaczy RUTW wzięły udział w uroczystych spotkaniach inauguracyjnych, zorganizowanych przez zaprzyjaźnione stowarzyszenia uniwersyteckie. 5 października br. odbyła się inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Lesznie. Natomiast 21 października kolejny rok działalności rozpoczął Uniwersytet Drugiego Wieku w Miejskiej Górce.


3.KLUB JĘZYKA FRANCUSKIEGO

18 października br. odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie klubu „języka francuskiego” RUTW. Prowadzącą zajęcia jest Pani Ewelina Paluszkiewicz. Uczestniczki – na początek grono kilku Pań – spotykają się co dwa tygodnie w Multibibliotece.

Mamy nadzieję, że grono osób chętnych do nauki języka i poznawania kultury Francji jeszcze powiększy się. Informacje na temat spotkań są umieszczone w planie zajęć sekcji i klubów RUTW. Zapraszamy!


4.SPOTKANIE NA „ZIELONYM FORCIE”

Dnia 28 października odbyło się jesienne, plenerowe spotkanie integracyjne Słuchaczy naszego stowarzyszenia. Ognisko, ciepło paleniska i miła atmosfera dały uczestnikom chwilę relaksu, odprężenia, rozluźnienia. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, czy taneczne. Nie zabrakło kawy, herbaty, pieczonej kiełbaski i innych smakołyków.


5.KLUB TURYSTYKI NA TROPIE „ZŁOTEGO POCIĄGU”

Kolejną jesienną propozycją klubu turystyki RUTW był wspólny wyjazd do Wałbrzycha – miasta kopalń, porcelany i ukrytych skarbów. Kilka lat temu Wałbrzych zasłynął dzięki medialnej akcji poszukiwania domniemanego pociągu ze złotem i dziełami sztuki, zasypanego w sztolniach przez nazistów pod koniec II wojny światowej. Nasza grupa na trop „złotego pociągu” nie wpadła...

Wycieczkę 28 października rozpoczęła wizyta w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”. Kompleks obiektów nieczynnej kopalni „Julia” to obecnie ciekawe muzeum przemysłu, po którym oprowadzają dawni górnicy, znający doskonale zakład i branżowe tradycje. Zwiedzanie obejmuje spacer podziemnymi tunelami prowadzącymi do wyrobisk, ekspozycję dokumentującą dzieje przemysłu wydobywczego, a także wejście na wieżę widokową, skąd można podziwiać panoramę Wałbrzycha i Sudetów. Oprócz „Starej Kopalni” na trasie wałbrzyskiego spaceru znalazło się Muzeum Porcelany oraz dwa zabytkowe kościoły – katolicki i ewangelicki, które zaprojektowali Alexis Langer oraz Carl G. Langhans – architekci naszych rawickich świątyń.

W bieżącym roku kalendarzowym klub turystyki planuje organizację wyjazdu w grudniu na Jarmark Bożonarodzeniowy do Krakowa. Osoby zainteresowane prosimy o śledzenie komunikatów.

GALERIA ZDJĘĆ


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework