Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

 SENIORZY NA WAKACJACH - letnia oferta kulturalno-rekreacyjna  


Zachęcamy wszystkich Słuchaczy RUTW do aktywnego spędzania czasu w trakcie wakacji oraz skorzystania z bogatej oferty działań lokalnych instytucji kultury, z którymi współpracujemy. Oto kilka propozycji:

LIPIEC

Muzeum Ziemi Rawickiej organizuje wakacyjną wycieczkę krajoznawczą w ramach oferty pt. „Rodzinne Muzeum z plecakiem”. W terminie 16 lipca br. (sobota) odbędzie się wyjazd do Poznania, w programie zwiedzanie: Bramy Poznania – Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, Muzeum Pyry oraz nowego Centrum Szyfrów Enigma. Informacje organizacyjne oraz zapisy uczestników (liczba miejsc ograniczona, przejazd busem) wyłącznie telefonicznie: 65 545 35 75.

8 lipca br. w Muzeum Ziemi Rawickiej odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Nieoczywiste”, na której zostaną zaprezentowane prace znanych polskich twórców należących do Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Fotografików (wstęp wolny).

9 lipca br. w parku przy Domu Kultury w Rawiczu odbędzie się koncert chórów z Rawicza, Sarnowy oraz miasta partnerskiego Attendorn w Niemczech. Gościnnie wystąpi kilkudziesięcioosobowy Westfalenchor aus Sauerland. Początek koncertu o godz. 18.00 (wstęp wolny).

Rawicka Biblioteka Publiczna organizuje plenerową Letnią Strefę Książki w każdy piątek, na terenie parku przy Domu Kultury.

SIERPIEŃ

Muzeum Ziemi Rawickiej organizuje wakacyjną wycieczkę krajoznawczą w ramach oferty pt. „Rodzinne Muzeum z plecakiem”. W sierpniu jest planowany wyjazd do Świdnicy, połączony ze zwiedzaniem najcenniejszych świdnickich zabytków, m.in. Kościoła Pokoju oraz katedry. Informacje organizacyjne oraz zapisy uczestników (liczba miejsc ograniczona, przejazd busem) wyłącznie telefonicznie: 65 545 35 75.

Dom Kultury w Rawiczu zaprasza na kolejną edycję Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej FORMA. W programie wydarzenia znajdą się m.in. koncerty, spektakle teatralne, wystawy, projekcje filmów dokumentalnych, projekty instalacji artystycznych w przestrzeni miejskiej, działania street art. Wszystkie wydarzenia zaplanowano w terminie od 4 do 7 sierpnia br.

Rawicka Biblioteka Publiczna organizuje plenerową Letnią Strefę Książki w każdy piątek, na terenie parku przy Domu Kultury.

WRZESIEŃ

W ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Narodowe Czytanie” sekcja historii i tradycji RUTW planuje organizację rajdu pieszo-rowerowego do Konarzewa, połączonego ze wspólnym czytaniem „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Z Rawicza do dworku w Konarzewie wyruszą dwie grupy – piesza i rowerowa. Dane do kontaktu z organizatorami prowadzącymi zapisy oraz szczegółowe informacje zostaną podane w sierpniu br. Planowany termin: 2 lub 3 września br.


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework