Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

AKTYWNOŚĆ RUTW W LUTYM 2023 ROKU


1. Słuchaczki sekcji malarskiej dla dzieci w czasie ferii

W ramach współpracy z Domem Kultury w Rawiczu Studentki RUTW - Maria Maćkowiak i Danuta Sobczak prowadziły w dniu 1 lutego integracyjne warsztaty twórcze dla dzieci. Na koniec zajęć wylosowano troje uczestników, którzy otrzymali w prezencie prace artystyczne Marii M. – „Kamienne obrazy”.

GALERIA ZDJĘĆ


2. „Attendorn przedstawia się” – wystawa w muzeum

Dnia 3 lutego grupa Słuchaczy wzięła udział w wernisażu wystawy „Attendorn przedstawia się” w Muzeum Ziemi Rawickiej. Wystawa ilustruje 800-letnią historię naszego miasta partnerskiego w Westfalii. Podczas spotkania przedstawiciel burmistrza Attendorn rozmawiał z nami o możliwości nawiązania kontaktu i współpracy z miejscową Akademią Seniorów, która jest odpowiednikiem RUTW.

GALERIA ZDJĘĆ


3. XV-lecie RUTW

Dnia 16 lutego w rawickim Domu Kultury odbyła się uroczystość upamiętniająca piętnastą rocznicę powstania i inauguracji pierwszego roku akademickiego w Rawickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Obszerna relacja z wydarzenia została opublikowana na naszej stronie internetowej oraz w lokalnych mediach.

relacja Pani Marty Hamielec_GAZETA RAWICKA_marzec 2023

relacja na stronie RUTW czytaj więcej ...


4. Klub wolontariatu w lutym

Członkinie klubu wolontariatu poprowadziły w lutym zajęcia edukacyjne dla uczniów oraz przedszkolaków. Podczas warsztatów kulinarnych młodzież pod czujnym okiem wolontariuszek i opiekunów przygotowywała różne zdrowe dania. Spotkanie było też okazją do rozmów oraz wspólnej zabawy.

Wolontariuszki w lutym także odwiedziły przedszkola. Oprócz tradycyjnego czytania bajek w tym miesiącu dodatkową atrakcją były występy Pani Hani Kunickiej. Zatańczyła ona stworzony przez siebie układ, a także wystąpiła w stroju miss, co wzbudziło duże zainteresowanie dzieci.

GALERIA ZDJĘĆ


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework