Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

PIELĘGNUJEMY WIELKANOCNE TRADYCJE


Udział w rawickich świątecznych jarmarkach rękodzieła i produktów regionalnych należy już do tradycji RUTW. Stoisko Uniwersytetu zostało również zorganizowane podczas tegorocznego Rawickiego Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się w dniach 9 i 10 kwietnia. Słuchaczki RUTW z Klubu Rękodzieła zaprezentowały na kiermaszu wykonane własnoręcznie prace artystyczne: ozdoby wielkanocne, obrazy, przedmioty dekorowane techniką decoupage, biżuterię. Jarmark odwiedziło w tym roku kilka tysięcy mieszkańców oraz turystów. Wydarzenie było więc zarazem doskonałą okazją do wypromowania działalności naszego Uniwersytetu.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego został również podsumowany Gminny Konkurs „Rawicka Palma Wielkanocna 2022”, współorganizowany przez Muzeum Ziemi Rawickiej oraz miejscowe parafie. Celem konkursu jest promocja jednego z najpiękniejszych polskich zwyczajów świątecznych – tworzenia palm wielkanocnych. Panie z Klubu Rękodzieła RUTW wykonały najwyższą i jedną z najokazalszych palm, zajmując II miejsce w konkursie. Warto dodać, że specjalną nagrodę przyznano w tym roku dla nieformalnej grupy polsko-ukraińskiej „Nasz tymczasowy dom Rawicz”, która wykonała 3-metrową palmę według międzynarodowych tradycji. Autorkami palmy są Panie z Ukrainy, które w ciągu kilku minionych tygodni przyjechały do Rawicza w grupach uchodźców z ogarniętego wojną kraju.

Wszystkie prace, wykonane łącznie przez 298 uczestników, można oglądać do 14 kwietnia na wystawie w Muzeum Ziemi Rawickiej (parter ratusza).


GALERIA ZDJĘĆ


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework